Pielęgnacja żółwia stepowego

żółw stepowy

Mnóstwo ludzi marzy o tym by hodować własne zwierzę. Ku rozpaczy wielu trzymanie w domu zwierzaka powiązane jest przymusem posiadania nie małej liczby wolnego czasu. Sytuacja znacznie odmiennie przedstawia się w momencie zwierząt jakim są gady. Znaczna ilość osób na swoich towarzyszy wybiera sobie gady, których trzymanie w mieszkaniu nie nie pochłania tak mnóstwo uwagi oraz czasu jak to może być w przypadku pozostałych zwierząt. Jednym z najczęściej hodowanych w domu gadów jest żółw stepowy.

Swoją sporą popularność opiera nie jedynie niewielkimi potrzebami także również spokojnym charakterem. W rzeczywistości żółw stepowy nie musi mieć dużą miejsca. Zupełnie wystarczy mu sporej wielkości terrarium, którego dno zakryjemy specjalną ściółką dla gadów przeznaczonych do hodowli w akwarium. Warto w nim zamieścić także pewną ilość sypkiego torfu, z racji faktu iż pupile te wyjątkowo lubią się na czas snu zagrzebywać w ściółce bądź też ukrywać w różnych zakamarkach. Odnośnie żywienia żółw stepowy także nie jest problematyczny.

Należy mimo wszystko mieć świadomość iż zadawanie tylko granulatu kupionego w sklepie nie będzie wystarczające. Niby jest to karma zbilansowana ale żółwie po danym czasie przestają zjadać go tak dużo. Należy więc prócz niego zadawać również warzywa a także owoce. Zanim nim podejmiemy decyzję o kupnie któregokolwiek żółwia, powinniśmy wiedzieć że jest to zwierz żyjące szczególnie długo.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Koszatniczki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *