Żółw lamparci – wielkość

żółw lamparci

Zupełnie nie dawno – pomimo że wydaje się być to oklepane lub zbyt proste – pupile z obcych krajów, w warunkach domowych, hodowali wyłącznie zapaleńcy lub specjaliści gatunku. Dzisiaj, gdy w dowolnym sklepie z artykułami dla pupili bez problemu nabyć jesteśmy w stanie nietypowego pupila z rodziny zwierząt drobniejszych – każdy człowiek będzie mógł zafundować sobie własne terrarium, akwarium albo też prywatny wybieg.

Na nieszczęście, wymienieni Kowalscy zdają się nie pamiętać przy tym, iż znane, egzotyczne odmiany wymagają specjalistycznej opieki. I nie chodzi tutaj bynajmniej o wyposażenie akwarium w ciepłolubne bądź afrykańskie krzewy, lecz o dostarczenie pupilowi warunków bytowych a także wyjątkowo podobnych do takich, w których żył w naturalnym środowisku. Idealnym przykładem wyjątkowo popularnego, egzotycznego gada, jaki równocześnie coraz rzadziej występuje w środowisku naturalnym, a znacznie częściej hodowany jest w domowych hodowlach jest żółw lamparci – piękny gatunek, który zasiedla duże, afrykańskie stepy.

Żółw lamparci to jeden z największych, występujących na Czarnym Lądzie typów czworonogów tego rzędu. W naturalnym środowisku, czworonogi takie są w stanie osiągnąć do 60 centymetrów wielkości a także ważyć ponad 35 kilogramów. Parametry wzrostu idą w parze z długością życia, ponieważ żółw lamparci może przeżyć także sto lat.
Niestety, hodowany w niewoli – także z powodu błędów z karmieniem – żółw lamparci prawie nigdy dożywa starego wieku. Ponadto, początkujący sympatycy takiego typu często czują się zaskoczeni prędkim wzrostem gada.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Medianauka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *