Hodowla żółwi ozdobnych

żółw ozdobny

Rzecz jasna – zgodnie z ogólnie rozumianą poprawnością – zwierząt nie kocha się za fakt, iż są urodziwe, ale za to, że w ogóle są. Z jednak jednak strony – żyją niewymagające gatunki czworonogów, jakie nie tylko są miłe, ale także wyjątkowo ładne Tego typu wśród innych typem będzie zapewne żółw ozdobny, pojawiający się naturalnie w centralnych stanach USA a także w północnej oraz wschodniej części Meksyku, a warunkach domowych mieszkaniowych – nie przysparzający dużych problemów z pielęgnacją.

Żółw ozdobny jest wspaniałym zapełnieniem hodowli prowadzonych przez osobistych akwarystów, którzy – decydując się na ten konkretny gatunek odmianę żółwia czerwonouchego (który na główce ma spory,pomarańczowy, wyjątkowo ozdobny pas) lub gada żółtouchego (pas umieszczony na głowie bywa w jaskrawym, żółtym kolorze). W naturalnym biotopie, żółw ozdobny egzystuje w wodach które się zatrzymały albo, znacznie rzadziej w wolnych rzekach. Dużą aktywność odmiany notuje się w czasie trwanie dnia – zwierzęta te uwielbiają się następnie grzać w słońcu, pływać bądź też dobrze nurkować.

W małych hodowlach, dla komfortu i dobrego samopoczucia czworonoga, doskonale jest oczywiście podejmować próby jak najlepsze odtworzenie naturalnych warunków życia żółwia ozdobnego. Dlatego także, powietrze w akwarium powinno osiągać temperaturę w czasie dnia na poziomie 28°C (po zmroku bowiem, ciepłota nie może obniżyć się poniżej poniżej 20°C), a temperatura wody musi w każdej chwili wynosić około 26°C. Mieć świadomość ciągle należy, iż żółw ozdobny jest żółwiem polującym. Dla tego, powinien zostać karmiony odpowiednio opracowanymi mieszankami, a gdy jest mały – trzeba podawać mu plankton bądź też larwy owadów.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Fretka-domowa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *