Pielęgnacja żółwia stepowego

żółw stepowy

Mnóstwo ludzi marzy o tym by hodować własne zwierzę. Ku rozpaczy wielu trzymanie w domu zwierzaka powiązane jest przymusem posiadania nie małej liczby wolnego czasu. Sytuacja znacznie odmiennie przedstawia się w momencie zwierząt jakim są gady. Znaczna ilość osób na swoich towarzyszy wybiera sobie gady, których trzymanie w mieszkaniu nie nie pochłania tak mnóstwo uwagi oraz czasu jak to może być w przypadku pozostałych zwierząt. Jednym z najczęściej hodowanych w domu gadów jest żółw stepowy.

Swoją sporą popularność opiera nie jedynie niewielkimi potrzebami także również spokojnym charakterem. W rzeczywistości żółw stepowy nie musi mieć dużą miejsca. Zupełnie wystarczy mu sporej wielkości terrarium, którego dno zakryjemy specjalną ściółką dla gadów przeznaczonych do hodowli w akwarium. Warto w nim zamieścić także pewną ilość sypkiego torfu, z racji faktu iż pupile te wyjątkowo lubią się na czas snu zagrzebywać w ściółce bądź też ukrywać w różnych zakamarkach. Odnośnie żywienia żółw stepowy także nie jest problematyczny.

Należy mimo wszystko mieć świadomość iż zadawanie tylko granulatu kupionego w sklepie nie będzie wystarczające. Niby jest to karma zbilansowana ale żółwie po danym czasie przestają zjadać go tak dużo. Należy więc prócz niego zadawać również warzywa a także owoce. Zanim nim podejmiemy decyzję o kupnie któregokolwiek żółwia, powinniśmy wiedzieć że jest to zwierz żyjące szczególnie długo.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Koszatniczki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *