Terrarium dla żółwia żółtolicego

żółw żółtolicy

Znaczna ilość typów gadów nadaje się do trzymania w mieszkaniu. Jest bowiem gatunek tego zwierzęcia który szczególnie szczyci się znaczną popularnością. Bierze się ona nie jednie z jego małej ceny ale także ogromnej ilości tego rodzaju gadów znajdujących się w sklepach z artykułami dla zwierząt. Żółw żółtlicy jest na pewno najliczniej spotykanym dzikim zwierzęciem w naszym środowisku. Czemu tak jest?

Przede wszystkim z tego powodu iż czworonogi te głównie kupowane są w różnych miejscach jako małe i rozczulające żółwiki, których wielkość zazwyczaj osiąga około 10 centymetrów. W większości sklepach z artykułami dla zwierząt obsługa nie informuje także, że te małe żółwie już za kilka tygodni staną się o wiele większe. Żółw żółtlicy, liczy nawet więcej niż 30 centymetrów. W takiej sytuacji standardowe akwarium może nie być już dla żółwia wystarczające. Gady te nie są specjalnie kłopotliwe w kwestii utrzymania, lecz potrzebują terrarium, terytorium nie jedynie do pływania lecz i bezproblemowego spacerowania po lądzie.

Łatwo się więc spostrzec, iż wymagać on będzie okazalszego akwarium. Odnośnie karmienia nie ma z nim dużych kłopotów, lecz doskonale jest także zdać sobie sprawę że zwierzę to nie powinien być skarmiany wciąż identycznym pokarmem. Trzeba go zadawać wymiennie, ponieważ po pewnym czasie nie będzie on mu w dalszym ciągu smakować. Tak naprawdę, żółw żółtlicy jest pupilem typowo drapieżnym, nic dziwnego więc najbardziej będzie mu smakował pokarm żywy w postaci gupików albo innych nie dużych rybek.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Sprzedajemy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *