Żółw czerwonolicy a klimat

żółw czerwonolicy

Mnóstwo ludzi podejmuje decyzję o kupnie, popularnych w ostatnim czasie gadów żyjących w terrariach. Jednym z tych które cieszą się dużą popularnością znajduje się między innymi żółw czerwonolicy. Nim jednak podejmiemy decyzję o kupnie tego typu pupila powinniśmy wiedzieć że jest to pupil dożywające ponad 30 lat. Zwierzęta te są wyjątkowo licznie sprzedawane w sklepach zoologicznych praktycznie na całym świecie.

Na nieszczęście tak jak często zwierz jest kupowany tak licznie łapany jest później w naszych lasach. Wielu ludzi hoduje te gady również w sadzawkach ogrodowych, ponieważ bardzo dobrze znoszą one europejskie temperatury. Niestety w przypadku gdy sadzawka nie jest odpowiednio zabezpieczone, żółw może uciec. Tak samo komfortowo zwierzak jednak może być hodowany w warunkach mieszkaniowych.

Warto jednak liczyć się z świadomością iż zwierze to potrzebuje dosyć obszerne terrarium, zwłaszcza kiedy osiągnie swoje ostateczne rozmiary. Należy także wspomnieć że jest to pupil przebywający za równo na lądzie jak i w wodzie, tak więc musi on za równo części lądowej ale i zanurzonej w wodzie. Żółw czerwonolicy nie bywa problematyczny w kwestii żywienia, należy koniecznie dostarczyć mu możliwie jak najbardziej zróżnicowaną dietę. Co jest charakterystyczne dla każdego drapieżnika, potrzebuje on niewielkimi żyjątkami albo też larwami mączniaków. Błędem licznie popełnianym przez początkujących hodowców jest podawanie im pokarmu w części

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Zielonyogrodek.pl

1 comment

  • Kiedyś szukałam żółwia wodno lądowego i do wyboru był żółtolicy i czerwonolicy. Chciałam bardziej czerwonolicego ale niestety żółw nie był dostępny w żadnym sklepie zoologicznym. Jednak jestem zadowolona ze swojego żółwia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *